Святий Дух: Вічний, Всезнаючий, Всюдисущий (укр.)

Святий Дух: Вічний, Всезнаючий, Всюдисущий

Любий Друже,

Існує три важливих прикметники, які описують сутність Святого Духа: вічний, всезнаючий, всюдисущий.

Вічний.

Після закінчення одного з найперших п’ятидесятницьких богослужінь, на яких мені довелося побувати, проповідник запитав мене: «Чи вірите ви, що ви є грішником?» В той час я був професійним філософом і щойно захистив дисертацію в Кембріджському універсітеті на тему «Визначення». Я миттю перебрав у голові кілька можливих визначень слова «грішник». Кожне з них повністю підходило до мене. Тому я відповів: «Так, я вірю, що я грішник!»

Потім проповідник запитав: «Чи вірите ви в те, що христос помер за ваші гріхи?» Я подумав і відповів йому: «Правду кажучи, я не думаю, що смерть Ісуса Христа, яка відбулася дев’ятнадцять століть тому, може якимось чином допомогти гріхам,  що я здійснив за своє життя.» Проповідник був достатньо мудрим, щоб не сперечатися зі мною, але я певен, що він молився за мене! Через кілька днів я пережив особисту зустріч з Ісусом Христом, яка повнстю змінила хід мого життя. Зокрема, в тому, що Біблія стала для мене живою і значимою книгою.

Через деякий час я читав посилання до Євреїв 9:14 про те, що Христос, через Вічний Дух запропонував себе Богу, як незаплямовану жертву. Раптом мені відкрилося значення слова «вічний» воно має на увазі набагато більше, ніж щось, що триває вже довгий час. Воно говорить про щось, що не обмине межами часу і що охоплює одночасно минуле, теперішнє і майбутнє.

Таким чином, коли Ісус запропонував Самого Себе в жертву на хресті, це не обмежилось періодом часу, в який Він помер. Це охоплювало гріхи всіх людей, всіх поколінь минулих, сучасних і майбутніх, включаючи і ті гріхи, які здійснив я через дев’ятнадцять століть.

Прикметник, який використовується в грецькій мові для слова «вічний», безкрайньо глибокиий за своїм значенням. Він походить від іменника «Aion», який перекладається як «ера». Ера — це поняття, що використовується для виміру часу, і воно зустрічається в багатьох виразах в оригінальному Біблійному тексті. Наприклад: Євр. 7:24 «навіки»,  тобто на протязі всього нинішнього віку. Юди 25 «вперше всього віку, і тепер, і на всі віки,»  Гал. 1:5 «на віки вічні.»

Вникаючи в ці вирази і їм подібні, я наповнююсь почуттям побожного страху. Я відчуваю себе крихітною краплиною, яка зависла над безоднею, що розділяє дві гори, занадто високі, щоб я міг вилізти на них. В моєму розумінні я не уявляю вік, який складається з багатьох віків, і тим більше про віки, що складаються з подібних віків. Але вічний Свяятий Дух охоплює всі віки, простягаючись від минулого без початку до безкінечного майбутнього.

Мені  починає по-новому відкриватися суть імені, під яким Бог прославляється в небесах: «Господь, Бог Вседержитель, що Він був, і що є, і що має прийти!»

Всезнаючий.

Наступною важливою характеристикою Святого Духа, дуже тісно пов’язаною з Його вічною сутністю, є Його здатність знати все. В 1 Ів.3:20 апостол повідомляє глибоке і разом з тим просте обв’лення: «Бог відає все.» Не існує нічого, чого Бог не знає. Від найдрібнішої комахи до найвідомішої зірки немає нічого, чого Бог повністю не знає. Бог знає про нас те, чого ми про себе не знаємо. Наприклад, йому відома точна кількість волосся на наших головах Мат. 10:30 Бог знав кількість жителв у давній Ніневії Йона 4:11 Він знав і контролював ріст тієї рослини, в затінку якої ховався Йона. Він також знав і тримав під контролем дію тепла, від якого ця рослина засохла. В 1 Кор. 2:9-10 Павло говорить про те, «чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить Його!» А далі він продовжує: «А нам Бог відкрив це Своїм Духом, — усе бо  досліджує Дух, навіть Божі глибини.»

Святий Дух досліджує глибини безодні і охоплює всі висоти у всьому, що було, що є і  що буде. Його знання необмежене. Усвідомлюючи що кожен з нас повинен бути готовим до того, щоб дати за себе звіт перед Богом. «І нема створіння, щоб сховалось перед Ним, але все наге та відкрите перед очима Його, — Йому дамо звіт» Євр. 4:13. Надприродня мудрість і знання Святого Духа проявилася в земному служінні Ісуса, і особливо в Його відношенні до Юди Іскаріота. Коли учні сказали Ісусові: «Ми ж увіровали та пізнали, що Ти — Христос (Месія), Син Бога Живого!» Ів. 6:69, Ісус дав їм зрозуміти, що бути Месією включає в себе і те, що Він буде зраджений одним із Своїх послідовників «Чи не дванадцятьох Я вас вибрав? Та один із вас диявол.» Він говорив тоді про юду Іскаріота, бо саме він видав Його, бувши одним із дванадцятьох. Ісус знав черед Духа Святого, що Юда видасть Його, ще до того, як про це узнав сам Юда.

Навіть більше, Юда не міг здійснити свого плану до того, як Ісус Сам сказав йому про це. Під час останньої вечері Ісус сказав Своїм учням: «… один із вас видасть Мене.» Коли Його запитали, «хто це?», він відповів: «Це той, кому, умочивши, подам я куска.» І вмочивши кусок хліба, подав його Юді Іскаріотському. За тим же куском тоді в нього ввійшов сатана. І Ісус йому каже: «Що ти робиш — роби швидше…» А той, узявши кусок хліба, зараз вийшов.» Ів. 13:21-30

Я вражений тим, що Юда не міг привести в дію сій план до того, як Ісус Сам сказав йому про це у всій цій історії не зрадник, а Зраджений тримав ситуацію в Своїх руках. Коли ми починаємо усвідомлювати поноту Божог знання і, зокрема, Його передбачення, це гарантує нам, що незалежно від того, що відбувається, Бога нічим не здивуєш. В царстві Небесному немає такого поняття, як «критичний стан» Бог не тільки знає кінець від початку, але Він Сам є Початком і Кінцем (Об. 21:6). І Він завжди  тримає Все під Своім контролем. Зокрема, Бог знає тих, кого Він вибрав для того, щоб вони були з Ним у вічності. «Бо кого Він передбачив, тих і призначив, щоб були подібні до образу Сина Його, щоб Він був преворідним поміж багатьма братами» Рим. 8:29

Якщо по милості і благодаті Божій ми дійдемо до нашої славної, вічної мети, Ісус нікого не привітає словами типу: «Не чекав побачити тебе тут». Навпаки, Він скаже: «Синку, Я чекав тебе. Ми не могли почати весільну вечерю, не дочекавшись тебе!»

Я вірю, що на цьому славному весіллі над кожним місцем буде написане ім’я тієї людини, дляя якої воно призначене.

До того часу, поки не набереться повне число викуплених, Бог терпляче чекає, бо «не хоче, щоб хто загинув, але щоб усі навернулись до каяттяя» 2 Петр. 3:9

Всюдисущий.

Коли ми говоримо, що Бог Всюдисущий, ми маємо на думці, що Він є присутнім одночасно скрізь. В Єр. 23:23-24 Бог Сам підтверджує це: «Чи Я Бог тільки зблизька,  —  говорить Господь, а не Бог і здалека? Якщо заховається хто у криївках, то Я не побачу його? говорить Господь. Чи Я неба й землі не наповнюю? каже Господь.»

Як таке може бути? Ми знаємо, що Бог сидить на Своєму небесному троні з Ісусом по праву руку. Як же Він тоді може наповнювати небо і землю Своєю присутністю?

В Пс. 138:7-12 Давид дає нам відповідь. Але вона розпочинається запитанням: «Куди я від Духа Твого піду, і куди я втечу від Твого лиця?» це відкриває нам, що саме через Святого Духа Бог може бути присутнім одночасно скрізь. Потім Давид наводить очевидні докази цьому: «Якщо я на небо зійду, — то Ти там, або постелюся в шеолі — ось Ти! Понесуся на крилах зірниці, спочину я на кінці моря, — то рука Твоя й там попровадить мене, і мене буде тримати правиця Твоя! Коли б я сказав: «Тільки темрява вкриє мене, і ніч — світло для мене», то мене не закриє від Тебе і темрява, і ніч буде світити, як день, і темнота — як світло!» незалежно від того, куди ми зараз ідемо — Бог там через Свій Святий Дух, незримо, часто непомітно, але неминуче. Для грішника ця думка може звучати загрозливо, але для віруючої людини вона є утішаючою  укріпляючоюгарантією. Незалежно від того, вы якому становищі ми зараз знаходимося «то рука Твоя й там попровадить мене, і мене буде тримати правиця Твоя!»

В Новому Заповіті Ісусу Сам дає нам цю гарантію: «Я тебе не покину, ані не відступлюся від тебе!» Євр.13:5 Іноді нам здається, що Божа присутність покинула нас, але насправді Він з нами через Святий Дух. Можливо, ми проходимо через період духовної пітьми, але «не закриє від Тебе і темрява». Кожному з нас слиід вирощувати в собі внутрішню чутливість на присутність Святого Духа і не покладатися на те, що нам кажуть наші фізичні почуття.

Коли наші почуття нічого не говорять нам про Його присутність або навіть навпаки про Його відсутність, внайглибшій частині нашого внутрішнього духовного єства повинне бути свідчення про присутність Святого Духа. І тоді ми зможемо повніше зрозуміти імена, що має Святий Дух: «Утішитель» і «Помічник».

Я думаю, що найкраще закінчити цього листа молитвою вдячності Отцю і Синові за посланого нам Святого Духа. Приєднуйтеся в цьому до мене.

З любов’ю в служінні Дерек та Рут Принс.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Проповіді відомого Біблійного вчителя

%d такие блоггеры, как: