Погодитися з Богом (Частина 8)

Поділяючи Боже ставлення: Поєднання милості та суворості

У цій частині ми поговоримо про інше ставлення Бога, яке, на мою думку, є характерним і важливим. Я міг описати це таким чином: милосердя, що поєднується з правосуддям. Можна назвати це ще так: милість та строгість. Так багато людей сьогодні не можуть побачити, як ці дві якості поєднуються у Богові.

Отже, ми говорили з вами, що перебування у злагоді з Богом потребує повної зміни нашого мислення. Ви пам’ятаєте, що біблійне слово, яке описує цю радикальну зміну в нашому мисленні, — це слово покаяння. Існують чотири головні сфери, у яких має відбутися зміна нашого мислення: по-перше, наші цілі; по-друге, наші пріоритети; по-третє, наші стосунки; по-четверте, наші категорії. Ми вже піддали розбору цілі, і я говорив про те, що, на мою думку, Бог прагне досягти двох початкових цілей: перша — Божа слава і задоволення, і друга — досконалість чи перевага. І, безперечно, Бог не прославиться нічим меншим, ніж досконалістю. Однак досконалість приходить другою, тому що вона є похідною першого, яким є Божа слава та задоволення. Саме Божа слава і задоволення є кінцевою метою всього у Всесвіті, включаючи вас і мене. Я цитував висловлювання, яке дуже добре висловлює цю думку: «Якщо щось існує не для Божої слави, воно взагалі не має права на існування».

Потім ми говорили про два головні пріоритети Божі. Першим пріоритетом є пришестя Божого Царства («Царство Твоєї волі нехай буде на землі») — пришестя Божого Царства на землю. Другий пріоритет: вічне понад тимчасове, особливо у Божій роботі в нашому житті. Бог завжди дає пріоритет вічному перед тимчасовим. Він ніколи не принесе вічне в жертву тимчасовому. Він постійно працює в нас, щоб зробити нас кращими для вічності. 

У попередній частині ми розглядали Боже ставлення, розуміння якого, як я вірю, є дуже важливим — Божа ретельність у деталях, мале важливіше за велике. Я навів вам кілька прикладів із вчення Ісуса: «Вірний у малому, вірний і у великому. Невірний у малому, не буде вірним і у великому». Бог завжди перевіряє нас у малих речах, перш ніж Він переведе нас до великих речей. Бог піклується про найменші речі в Його Всесвіті. Він стежить за атомами, нейтронами, протонами так само, як і за всесвітом. Він спостерігає за кожним горобцем, навіть за тим п’ятим горобцем, який дається безкоштовно. Він знає кількість волосся на голові. Є дуже маленькі речі, але Бог надає великого значення кожній з них. І якщо ви бажаєте мати мислення подібне до Божого, то ви повинні надавати значення малим речам, перед тим як починати думати про щось велике. 

У цій частині ми поговоримо про інше ставлення Бога, яке, на мою думку, є характерним і важливим. Я міг описати це таким чином: милосердя, що поєднується з правосуддям. Можна назвати це ще так: милість та строгість. Так багато людей сьогодні не можуть побачити, як ці дві якості поєднуються у Богові. Я розумію це як дві сторони однієї монети — доки у вас не буде обох сторін, ваша монета не матиме реальної цінності. Також і в Бозі — у Ньому милість поєднується з правосуддям чи суворістю.

У книзі Вихід Господь спускається в хмарі заради Свого слуги, Мойсея, і Він проголошує ім’я Своє. Ім’я Боже або ім’я будь-якої іншої особи в Писанні завжди слугувало ключем до їхньої сутності. Коли Бог проголосив Своє ім’я, то Він відкрив Свою сутність Мойсеєві. Тому важливо подивитися на ім’я Бога, яке проголошене у Виході 34:5-7:

«А Господь зійшов у хмарі, і став там із ним, та й покликав Ім’ям Господа. І перейшов Господь перед лицем його, та й викликнув: Господь, Господь, Бог милосердний, і милостивий, довготерпеливий, і многомилостивий та правдивий, що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх, та певне не вважає чистим винуватого, бо карає провину батьків на дітях, і на дітях дітей, і на третіх, і на четвертих поколіннях».

Тут ми так бачимо дві сторони Божого характеру. Його милість – це перша сторона. Його справедливість та суворість – друга сторона. І тут відкрито сім аспектів Божої милості, Він:

1) людинолюбний,

2) милосердний,

3) довготерплячий,

4) багатомилостивий (можна перекласти як «стійкий у любові»),

5) істинний («багатий істиною і вірністю»),

6) що зберігає милість для тисячі родів,

7) бажаючий пробачити провину, злочин та гріх.

Отже, ось сім аспектів Божої ласки. Але нехай ніхто з нас не виявиться короткозорим до того факту, що все це не скасовує Божого суду та суворості. І це відкривається у двох останніх твердженнях імені Божого. Бог у жодному разі не залишає без покарання і Він стягує беззаконня одного покоління в наступних трьох поколіннях, якщо вони не звертаються до Бога. Тому ви можете перебувати в милості Божій навіки, разом з Його святими та викупленими. Псалмоспівец каже, Псалом 117:29:

«Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки Його милосердя!»

Але в той же час ви ніколи не повинні забувати, що існує інша сторона Божа, яка проявляється тоді, коли Він бачить у цьому потребу – це Його суворість та суд.

Ці дві сторони Божого характеру видно у всій Біблії. Деякі люди прийняли таку теорію, що у Старому Заповіті Бог був вимогливим і суворим, а в Новому Заповіті Він уже не такий. Це не відповідає істині. Сказано в Книзі пророка Ісаї 45:21:

«Бож немає вже Бога, крім Мене, окрім Мене нема Бога праведного та Спасителя!»

Ось ці два аспекти: Бог справедливо судить, але Він бажає врятувати. Кожен із нас прийде до Бога або як до Спасителя, або як до Судді всієї землі.

Павло говорить у Посланні до Римлян 11:22:

«Отже, бач добрість і суворість Божу, на відпалих суворість, а на тебе добрість Божа, коли перебудеш у добрості, коли ж ні, то й ти будеш відтятий».

Отже, прямо посеред Нового Заповіту, ми бачимо не тільки добрість, а й суворість Божу. Одне не скасовує іншого. Дуже важливо, щоб ми з вами усвідомили ці два аспекти Божої природи, що Він є і добрим Спасителем, і суворим праведним Суддею. Нам важливо зрозуміти це з тієї причини, тому що Бог очікує від нас, що ми матимемо те саме ставлення до речей, яке має Він.

Псалом 96:10:

«Хто Господа любить, ненавидьте зло!»

Зверніть увагу на два сильні слова, вжиті тут: любов і ненависть. Біблія каже, що якщо ви заявляєте про любов до Господа, то у вас має виявитися відповідне ставлення – ненависть до зла. Таким чином, у вашому характері має зʼявитися ті самі дві сторони однієї монети — любов до Бога, яка супроводжується ненавистю до зла. Якщо ви любите Господа, то не зможете піти на компроміс зі злом — це неможливо, ці дві речі несумісні. У нас ніколи не повинно бути такого уявлення, що Божа милість усуває Його правосуддя. Дуже багато людей сьогодні роблять таку помилку — християнські теологи, служителі та ін.

Слухайте, що пише про це апостол Петро, ​​коли він розглядає питання Божого суду. Він починає з потопу, 2 Петра 3:6-10:

«Бо сховане від тих, хто хоче цього, що небо було напочатку, а земля із води та водою складена словом Божим, тому тодішній світ, водою потоплений, згинув. А теперішні небо й земля заховані тим самим словом, і зберігаються для огню на день суду й загибелі безбожних людей. Нехай же одне це не буде заховане від вас, улюблені, що в Господа один день немов тисяча років, а тисяча років немов один день!» 

Отже, тут йдеться про майбутній суд, який Бог не поспішає здійснити — Він довготерплячий, буквально здатний довго переносити біль.

«Не бариться Господь із обітницею, як деякі вважають це барінням, але вам довготерпить…»

Це те, що Бог сказав Мойсеєві — Він терплячий, Бог чекає. 

«…бо не хоче, щоб хто загинув, але щоб усі навернулися до каяття. День же Господній прибуде, як злодій вночі…»

Боже довготерпіння не скасовує зрештою Його суд над безбожними. Що це буде за день?

«…коли з гуркотом небо мине, а стихії, розпечені, рунуть, а земля та діла, що на ній, погорять…»

Інший переклад говорить так: «усі складові будуть знищені вогнем, а земля і все на ній буде оголене». Буде оголена і совість людей.

Потім, трохи далі, апостол пише, 2 Петра 3:14,15:

«Тож, улюблені, чекаючи цього, попильнуйте, щоб ви знайшлися для Нього нескверні та чисті у мирі. А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння…»

Довготерпіння Господа означає спасіння для тих, хто виконає Його вимоги, але не скасовує суду над тими, хто відкинув Його милість. Таким чином, Петро попереджає християн, що через те, що Божий суд затримується, не думайте, що він скасований. Бог просто дає кожному з нас можливість приготуватися до примирення з Богом, перш ніж прийде Його суд.

І насамкінець, я хотів би навести приклад неправильного відношення. Книга Екклесіяст 8:11:

«Що скоро не чиниться присуд за вчинок лихий, тому серце людських синів повне ними, щоб чинити лихе».

Через те, що люди не бачать швидкого прояву Божого суду, вони думають, що Бог взагалі не збирається судити і вони можуть безкарно продовжувати робити зло. Однак це є повним нерозумінням Божого відношення, яке складається з поєднання рясної милості та вимогливого суду.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s